Czytasz dzięki

Futures sygnalizują dalsze spadki na Wall Street

opublikowano: 19-03-2020, 13:45

Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia. Patrząc na to co dzieje się na rynkach akcji, trudno jednak zachować choćby jej skrawki. No chyba, że jesteśmy przekonani, ze dno jest już blisko.

Na razie jednak, zachowanie kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd sugeruje, że czwartkowa sesja na rynku kasowym Wall Street znów będzie zdominowana przez podaż i spadki indeksów.

NYSE, Wall Street
Wyświetl galerię [1/3]

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na około 45 minut przed ruszeniem handlu futures na DJ IA spadały o 2,06 proc. Na wskaźnik S&P500 traciły 2,19 proc., zaś na Nasdaq opadały o 1,58 proc. Obiecujące jest jedynie to, że tym razem skala przeceny nie jest tak wysoka jak chocby wczoraj, kiedy trzeba było wstrzymywać handel.

I tak już złą atmosferę dodatkowo podgrzały bardzo słabe dane z gospodarki. Liczba tzw. nowych bezrobotnych w zeszłym tygodniu wzrosła aż o 70 tys. do najwyższego poziomu od września 2017 r. Z kolei indeks Fed z Filadelfii zapikował aż w ujemne obszary. Spadła co prawda (dane za IV kwartał) deficyt na rachunku obrotów bieżących do -109,8 mld USD, ale można oczekiwać w kolejnych okresach jego pogorszenia.

Z istotnych informacji warto wymienić wzrost cen ropy i osłabienie notowań złota.O około sześć punktów bazowych spadła rentowność benchmarkowych amerykańskich 10-letnich obligacji do 1,13 proc.Nadal wzmacnia się dolar.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy