Fuzja z udziałem Elzabu

KL
opublikowano: 02-10-2008, 00:00

Było ich trzech, w każdym z nich inna krew, ale jeden przyświecał im cel. Słynna piosenka Perfectu pasuje do strategii grupy.

Było ich trzech, w każdym z nich inna krew, ale jeden przyświecał im cel. Słynna piosenka Perfectu pasuje do strategii grupy.

W najbliższych dniach Exorigo spodziewa się zgody urzędu antymonopolowego na zakup 33 proc. udziałów giełdowego Elzabu. To pierwszy etap transakcji zmierzającej do integracji kapitałowej i stworzenia grupy składającej się z trzech spółek: Exorigo, Upos i Elzab. Ma działać na krajowym i zagranicznym rynku dostawców kompleksowych rozwiązań informatycznych dla handlu detalicznego. Docelowo udziałowcy firm Exorigo i Elzab mają mieć ponad 64 proc. udziałów w Elzabie, a fundusz BBI — kolejne 8 proc. Z kolei do Elzabu ma należeć po 100 proc. Exorigo i Upos. WZA Elzabu, które ma wydać zgodę na kolejne etapy transakcji, zostanie zwołane pod koniec listopada.

Spółki podały wczoraj wyniki finansowe z pierwszego półrocza 2008 r. Łączne przychody ze sprzedaży powstającej grupy wyniosły blisko 80 mln zł, a zysk netto 10 mln zł. Same Exporigo i Upos zanotowały 44,2 mln zł przychodów, czyli o 17 proc. więcej niż przed rokiem, a ich zysk netto wzrósł o 11 proc., do 5,3 mln zł.

Exorigo zamierza wkrótce przeprowadzić kilka akwizycji w Europie Środkowej oraz w Grecji. Szczegóły na ten temat powinny pojawić się na przełomie roku 2008/2009. Wiadomo, że zaawansowane rozmowy prowadzone są z dwiema firmami, wśród nich jest grecka.

— Grecja jest jednym z najbardziej sfiskalizowanych rynków Europy i ten proces się pogłębia — mówi Paweł Dudziuk, prezes Exorigo.

Firmy, które chciałaby przejmować grupa Elzabu, działają w podobnej branży. Wartość pojedynczej transakcji może wynieść 10 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fuzja z udziałem Elzabu