FWR Biruna chce zwiększać sprzedaż

Agnieszka Janas
opublikowano: 14-12-2001, 00:00

Fabryka Wyrobów Runowych Biruna zapowiada zwiększanie produkcji i sprzedaży o 10-15 proc. rocznie w latach 2002-04. W tym celu zamierza wydać 2-3 mln w 2002 roku na nowe maszyny i system informatyczny.

Podlaskie Towarzystwo Finansowo--Inwestycyjne, właściciel większościowy (99,87 proc.) Fabryki Wyrobów Runowych Biruna z Białegostoku, chce w 2002 r. zainwestować 2--3 mln zł w zakład oraz do 2006 roku 5 mln zł w wydzielona spółkę córkę w Grajewie.

Biruna jest producentem dzianin futerkowych oraz polarowych. Kolejne inwestycje umożliwią jej wzrost produkcji i sprzedaży.

— Pieniądze zainwestowane zostaną w nowe maszyny oraz system informatyczny — mówi Bogdan Fiłonowicz, prezes Biruny.

Plan rozwoju spółki zakłada zwiększania produkcji oraz sprzedaży o 10-15 proc. rocznie przez trzy kolejne lata. Zakładane wyniki po 2002 r. mówią o wzroście wartości sprzedaży z 43 mln zł do ponad 50 mln zł.

— Mamy możliwość zwiększania produkcji oraz zyskania klientów na nasze wyroby — wyjaśnia Bogdan Fiłonowicz.

Obecnie spółka prowadzi negocjacje z Alpinusem, producentem odzieży sportowej i turystycznej, na dostawę dzianin oraz kontrahentami z UE i rynków wschodnich. Plany zakładają zwiększenie eksportu z obecnych 15 do 25 proc.

Kolejnym krokiem zmierzającym do podniesienia poziomu produkcji oraz redukcji kosztów działania, jest wydzielenie z zakładów spółki córki w należących do zakładów obiektach w Grajewie.

— W ciągu pięciu lat zainwestujemy w tę spółkę 5 mln zł. Zakłady rozpoczną produkcję 1 lipca 2002 r. Zatrudnienie znajdzie w nich 30 osób. Będą one produkowały głównie dzianinę futerkową o podwyższonej jakości — wyjaśnia Bogdan Fiłonowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu