Gajos pozostanie prezesem KHW, ale w zarządzie zmiany

PAP
opublikowano: 29-06-2010, 08:24

Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) Stanisław Gajos pozostanie na swoim stanowisku przez kolejną kadencję. Zmienią się natomiast dwaj z czterech wiceprezesów spółki - zdecydowała rada nadzorcza holdingu.

Wyniki rozpoczętego w marcu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i trzech wiceprezesów KHW podał we wtorek Wojciech Jaros z działu komunikacji korporacyjnej holdingu. Czwarty wiceprezes (ds. pracowniczych) Waldemar Mróz został już w marcu ponownie wybrany na to stanowisko przez załogę.

Stanisław Gajos jest prezesem holdingu od 2003 r. Na stanowisku wiceprezesa ds. ekonomiki i finansów pozostanie Artur Trzeciakowski.

Wiceprezesem ds. produkcji został związany wcześniej z kopalniami Kompanii Węglowej Wojciech Zasadni (poprzedni wiceprezes KHW ds. produkcji nie stanął do konkursu), a wiceprezesem ds. handlowo-rynkowych będzie Roman Łój, który pełnił już tę funkcję do 2008 r. Teraz wrócił na stanowisko, zastępując Marka Kluska. Łój był ostatnio szefem spółki Katowicki Węgiel z grupy KHW.

Nowy zarząd rozpoczyna pracę z dniem odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy (jest nim minister gospodarki), zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok 2009. Zatwierdzenie sprawozdania nastąpiło w poniedziałek.

O cztery stanowiska w zarządzie KHW ubiegało się siedmiu kandydatów. Jednym z zadań zarządu nowej kadencji będzie przygotowanie holdingu do wprowadzenia na giełdę. W tym roku spółka wznowiła zawieszone wcześniej przygotowania do upublicznienia, chcąc m.in. pozyskać kapitał na inwestycje.

Nowy zarząd, w starym składzie, wyłoniła w tym roku także rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Kadencja zarządu największej górniczej firmy - Kompanii Węglowej - kończy się w połowie przyszłego roku.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gajos pozostanie prezesem KHW, ale w zarządzie zmiany