Galeria Jurajska się otwiera

PAP
opublikowano: 02-10-2009, 20:36

Wybudowana kosztem 140 mln euro Galeria Jurajska ma być w sobotę otwarta w Częstochowie. Inwestorem jest działająca na  10 rynkach Europy środkowej i wschodniej firma Globe Trade Centre (GTC). W  obiekcie jest ok. 200 sklepów i punktów usługowych.

Galeria Jurajska jest trzecią inwestycją prowadzoną przez GTC w sektorze centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce i pierwszym tej skali obiektem w Częstochowie. GTC zbudowała też Galerię Mokotów w Warszawie i Galerię Kazimierz w Krakowie.

Częstochowska inwestycja trwała od lutego zeszłego roku. Galeria powstała w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 1, łączącej północ i południe Polski. Powierzchnia handlowo-rozrywkowa obiektu to prawie 50 tys. m kw.

Firma GTC powstała w 1994 r. w Warszawie. Działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji. Inwestuje w centra handlowo-rozrywkowe, biura i mieszkania.

W częstochowskiej galerii mieści się drugi w Częstochowie i 27. w Polsce multipleks Cinema City, z którego jednocześnie korzystać może ponad 1,3 tys. widzów. W sumie w 27 multipleksach Cinema City w 17 miastach Polski jest 296 sal kinowych. Na listopad zaplanowano otwarcie pierwszego w Polsce gigapleksu Cinema City Bonarka w Krakowie.

Cinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie środkowo-wschodniej i w Izraelu. W tej sieci działa 66 multipleksów z 609 ekranami, łącznie jest 119 tys. miejsc. W budowie jest ponad 466 ekranów w 44 multipleksach. W 2008 r. firma miała 189,1 mln euro przychodów i 17,7 mln euro zysku netto. W grupie Cinema City pracuje ponad 3 tys. osób w sześciu krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane