GamerHash wykopie bitcoiny dla Kowalskiego

opublikowano: 24-07-2018, 22:00

Do pozyskiwania kryptowalut poznańska spółka wykorzystuje moc obliczeniową komputerów użytkowników własnej aplikacji. Teraz będzie rozwijać ją z inwestorem.

Doczekaliśmy czasów, w których zarabiać zaczynają nasze własne komputery. Prawie samodzielnie. W przypadku konceptu już wprowadzonego na rynek przez młodą poznańską spółkę GamerHash odbywa się to z uwzględnieniem mocy obliczeniowej domowych urządzeń, która przy codziennej ich pracy, ograniczonej do przeglądania internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki itp., nie jest w pełni wykorzystywana.

— Użytkownicy komputerów zazwyczaj nie wykorzystują ich pełnego potencjału. Ich sprzęt „się nudzi”, a mógłby zarabiać — zaznacza Patryk Pusch, prezes spółki GamerHash.
Zobacz więcej

PEŁNĄ PARĄ:

— Użytkownicy komputerów zazwyczaj nie wykorzystują ich pełnego potencjału. Ich sprzęt „się nudzi”, a mógłby zarabiać — zaznacza Patryk Pusch, prezes spółki GamerHash. Fot. Wojciech Robakowski

GamerHash, za zgodą właścicieli sprzętu — użytkowników aplikacji o tej samej nazwie, „ściąga” ją do kopania kryptowalut. W tym kontekście najbardziej użyteczne są komputery z kartą graficzną odpowiadającą potrzebom graczy (jest to główna grupa docelowych odbiorców aplikacji). Ale aplikacja obsługuje również same procesory. Jest ona rodzajem nakładki na systemy Windows.

Zarobek na mocy

Platforma kopie kryptowaluty dla samych użytkowników aplikacji. Patryk Pusch, prezes spółki GamerHash, wylicza, że przy dobrym sprzęcie, podczas standardowego jego użytkowania, można zarobić do 300 zł miesięcznie, bez wykonywania żadnej dodatkowej pracy. Firma bierze na siebie całą część techniczną wydobywania kryptowalut, ale również jej obsługę formalną, w tym kwestie wymiany i wypłacania cyfrowych pieniędzy, za co pobiera prowizję w wysokości 10 proc.

— Kopanie kryptowalut wiąże się m.in. z wiedzą technologiczną, której standardowi użytkownicy komputerów nie posiadają. Aplikacja GamerHash rozwiązuje ten problem. Nasz algorytm nastawiony jest na pozyskiwanie kryptowalut o najwyższym w danym momencie kursie, oczywiście z uwzględnieniem możliwości sprzętu, co ze względu na prowizyjny model biznesowy jest opłacalne również dla nas — zaznacza Patryk Pusch.

Firma proponuje użytkownikom wypłatę zarobku w bitcoinach (kopane są natomiast różne kryptowaluty) lub jego wymianę na inne dobra cyfrowe, w tym doładowania GSM, opłatę kont premium serwisów Spotify czy Netflix, vouchery lokali gastronomicznych itp. Współpracuje w tym zakresie z kilkoma partnerami biznesowymi. Spółka rozwija także własną działalność e-commerce, z czego ma dodatkowe zyski.

Projekt powstał w listopadzie 2017 r. Od tego czasu z aplikacji skorzystało ok. 200 tys. osób. Użytkownicy pochodzą głównie z Polski. Zainteresowanie konceptem — jak zapewnia prezes spółki — płynie również z zagranicy, m.in. z Turcji, Brazylii i krajów Unii Europejskiej.

Opieka inwestorów

Spółka planuje działania, które pozwolą jej rozwinąć biznes także poza Polską. Na ten cel pozyskała finansowanie — 1 mln zł w projekt zainwestowała właśnie spółka i-Systems, która zadeklarowała także pomoc w rozbudowie zaplecza e-commerce, skorzysta przy tym z własnych doświadczeń w tworzeniu oprogramowania dla handlu i dystrybucji oraz systemów transakcyjnych.

— Inwestycja w GamerHash to dla nas krok w stronę rozwiązań blockchain. Wierzymy, że mają one dużo szersze zastosowanie niż tylko operacje finansowe, a rozproszone aplikacje znacząco wpłyną na sposób tworzenia nowoczesnych systemów IT — zaznaczył Paweł Szewczyk, wiceprezes i-Systems.

GamerHash pozyskało wcześniej finansowanie również od funduszu Tar Heel Capital Pathfinder z grupy Tar Heel Capital, inwestującego w projekty startupowe. Spółka w przyszłości planuje także wykorzystać swoją aplikację do renderingu w produkcji filmów animowanych czy wzmacniania procesów machine learning. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy