Gant myśli o WWW

Marek Knitter
20-12-2000, 00:00

Gant myśli o WWW

Na najbliższym WZA, które zostało zwołane na 27 grudnia, akcjonariusze legnickiego Ganta mają podjąć uchwałę w sprawie emisji 1,2 mln akcji serii E i D. Uzyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone między innymi na rozwój usług internetowych. W grę może wchodzić przejęcie jakieś firmy IT.

Decyzja w sprawie wyboru odpowiedniej firmy zostanie podjęta na początku przyszłego roku.

— Projekt zainwestowania w usługi internetowe jest w tej chwili szczegółowo analizowany. Decyzja o wyborze konkretnego partnera z tej branży nie została jeszcze podjęta — wyjaśnia Grzegorz Antkowiak, główny udziałowiec Ganta.

Dotychczas Gant zajmował się głównie pośrednictwem walutowym, systematycznie rozwijając sieć kantorów. Przychody spółki rosną z roku na rok, jednak zysk netto od 1997 roku praktycznie zatrzymał się na tym samym poziomie. W minionym roku spółka wypracowała wynik netto wysokości 1,3 mln zł, przy sprzedaży na poziomie 995,2 mln zł. Poszukiwanie nowych rynków dla prowadzenia działalności jest więc kwestią przetrwania spółki.

Firma rozpoczęła również intensywnie rozwijać działalność developerską. We Wrocławiu zakończono budowę obiektu mieszkalnego, w którym połowa ze 100 mieszkań została już sprzedana. Wartość inwestycji oszacowano na 12 mln zł. Kolejne pięć projektów jest obecnie na różnych etapach rozwoju.

— Planujemy wydzielenie ze struktur Ganta spółki, która zajmować się będzie wyłącznie działalnością kantorową. Następny krok to odpowiednie przygotowanie jej do odsprzedaży — dodaje Grzegorz Antkowiak.

Spółka w przyszłości zamierza oprzeć swoją działalność na dwóch filarach. Pierwszy z nich to działalność developerska, a drugi to prawdopodobnie usługi internetowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Gant myśli o WWW