Gaz popłynie rurami Ferrum

opublikowano: 27-06-2018, 22:00

Ferrum uruchomiło linię do produkcji rur spiralnie spawanych, służących m.in. do budowy gazociągów.

Ferrum uruchomiło linię do produkcji rur spiralnie spawanych, służących m.in. do budowy gazociągów. Jej średnioroczna zdolność produkcyjna wyniesie około 120 tys. ton, co zwiększy łączne moce do 200 tys. ton rur rocznie. Inwestycję wsparł Polski Fundusz Rozwoju.

— Dzięki temu modernizacja i rozbudowa polskiej sieci gazociągowej może być realizowana przy wykorzystaniu komponentów produkowanych w kraju — mówi Bartłomiej Pawlak, członek zarządu PFR (drugi z prawej).

Krzysztof Kasprzycki, prezes Ferrum (drugi z lewej), twierdzi, że dotychczas były sprowadzane z Turcji i Grecji. Zapowiada, że Ferrum będzie też eksportować rury z nowej linii. Liczy na zainteresowanie gigantów takich jak Total, BP, ONV, SHELL i ABB. W uruchomieniu linii wzięli także udział Marcin Krupa, prezydent Katowic, i Marek Warzecha, reprezentujący MW Asset Management, który zaangażował się w finansowanie i restrukturyzację Ferrum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Gaz