Gazeta: właściciele chcą 4 mld GBP za Manchester United

opublikowano: 25-04-2021, 10:49

Amerykańscy właściciele Manchesteru United chcą za angielski klub piłkarski 4 mld GBP (5,6 mld USD), donosi The Irish Mirror.

Rodzina Glazer uważa, że taka wycena jest adekwatna do wartości przyszłych kontraktów sponsorskich klubu nawet po upadku pomysłu powołania Superligi, której Manchester United miał być jednym ze stałych uczestników.

Upadek projektu europejskiej piłkarskiej Superligi wywołał spekulacje o możliwości sprzedaży przez amerykańskich właścicieli udziałów w angielskich klubach.

W piątek Paul Marshall, szef jednego z największych europejskich funduszy hedgingowych i Jim O’Neill, były ekonomista Goldman Sachs, obaj fani Manchesteru United, którzy chcieli kupić klub w 2010 roku, opublikowali list. Wezwali w nim Glazerów do znacznego zredukowania zaangażowania w kapitale klubu i sprzedaż akcji po cenie z pierwotnej oferty publicznej z 2012 roku, czyli po 14 USD. W piątek notowano je na NYSE po 16,20 USD.

Tymczasem Daniel Ek, założyciel Spotify, ogłosił, że chętnie odkupiłby udziały w Arsenalu, innym angielskim klubie, który miał grać w Superlidze, od Stana Kroenke. Amerykański biznesmen przejął londyński klub trzy lata temu za 2,3 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane