Gazprom ma sprzedawać więcej gazu w Rosji

opublikowano: 27-09-2021, 15:03

Rosyjski urząd antymonopolowy ogłosił w poniedziałek, że rekomendował Gazpromowi zwiększenie sprzedaży gazu przez krajowe giełdy aby zapewnić dostateczną podaż i zahamować wzrost cen, informuje Reuters.

W sierpniu doszło do pożaru instalacji koncernu w Urengoj, której skutkiem było zmniejszenie dostaw gazu. Urząd antymonopolowy wskazał, że z powodu mniejszej podaży w sierpniu „niepokryty” popyt na gaz na krajowym rynku wzrósł do 1,1 mld metrów sześciennych. Przypomniał, że Gazprom zawiesił sprzedaż gazu na krajowych giełdach od 9 sierpnia.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rekomendacja urzędu antymonopolowego pojawiła się dzień po tym jak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Gazprom jest gotów zwiększyć dostawy gazu ziemnego do Europy i złagodzić kryzys wynikający z niskiej podaży paliwa, skutkujący jego rekordową ceną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane