Gdańsk urządzi giełdę rolną

Adam Ubertowski
opublikowano: 04-11-1998, 00:00

Gdańsk urządzi giełdę rolną

W gdańskiej dzielnicy Barniewice rozpoczęła się budowa Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego. Wykonawcą inwestycji jest Gdańskie Konsorcjum Budowlane (Mostostal Gdańsk, GPRD, Polnord, Doraco).

Do końca 1999 roku, w pierwszym etapie zabudowy blisko 60--hektarowej działki, powstaną trzy hale o łącznej powierzchni 25 tys. mkw., nowoczesny węzeł komunikacyjny i budynek biurowy. Koszt tej części inwestycji wyniesie blisko 100 mln złotych.

Na giełdzie w Barniewicach zatrudnienie znajdzie blisko 1000 osób. Roczne obroty powinny przekroczyć 1 miliard złotych. Władze przyległych gmin w związku z inwestycją liczą na przyciągnięcie kolejnych inwestorów.

Teren, na którym powstaje giełda, położony jest przy centralnym odcinku trójmiejskiej obwodnicy. Posiadać będzie doskonałe połączenie z gdańskim terminalem kontenerowym i planowaną autostradą A1. Specjalnie dla potrzeb Centrum — firma GPRD kosztem 12 mln złotych wybudowała węzeł drogowy łączący giełdę z obwodnicą.

— Planujemy, że realizowany obecnie kompleks przekształci się w przyszłości w centrum logistyczne Trójmiasta — mówi Jacek Austen, prezes PHCRS.

W centrum w Barniewicach znajdą się siedziby Urzędu Celnego, Inspekcji Sanitarnej i Standaryzacji, firm spedycyjnych i banków.

— Na budowę centrum otrzymaliśmy kredyt wysokości 50 mln złotych z Banku Światowego — mówi Jacek Austen.

PHCRS jest spółką akcyjną o kapitale 20 mln złotych. Jej głównym udziałowcem jest BIG Bank Gdański. Spółka powstała w maju 1995 roku. AU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Ubertowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gdańsk urządzi giełdę rolną