Gdański port z rekordem

opublikowano: 21-02-2018, 22:00

W styczniu 2018 r. Port Gdańsk zanotował rekordowe wyniki w przeładunkach prawie wszystkich grup towarowych

W styczniu 2018 r. Port Gdańsk zanotował rekordowe wyniki w przeładunkach prawie wszystkich grup towarowych — niemal 4,2 mln ton. To o ponad 38 proc. więcej rok wcześniej.

Większość, bo aż 68 proc. obsłużonych przeładunków odnotowano w imporcie. Niemal 42-procentowy wzrost dotyczy tzw. drobnicy. Bardzo zwiększyły się również przeładunki paliw i węgla. W przypadku tych pierwszych o pawie 14 proc., a drugiego — aż o 223 proc.

— Nowy rok zaczął się w Porcie Gdańsk mocnym akcentem. Mamy nadzieję, że ta dynamika wzrostu się utrzyma i będziemy świętować kolejne rekordy — mówi Łukasz Greinke, prezes Morskiego Portu Gdańsk. Na uwagę zasługuje również przeładunek drewna, który stale się powiększa. Pierwsze przeładunki w tej grupie — 2,55 tys. ton — obsłużono w Gdańsku w grudniu 2017 r. W styczniu natomiast było to już 12,5 tys. ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu