Gdynia myśli o stoczni Kvaernera

Cezary Pytlos
opublikowano: 06-07-1999, 00:00

Gdynia myśli o stoczni Kvaernera

Stocznia Gdynia nadal podtrzymuje zainteresowanie przejęciem kilku stoczni należących do norweskiego Kvaernera. Koncern jednak na razie nie przedstawił konkretnych propozycji, a takich spodziewano się w Gdyni do połowy czerwca.

— Konkretnych propozycji należy spodziewać się dopiero po wakacjach - uważa Mirosław Piotrowski, rzecznik prasowy stoczni.

Wiadomo, że gdyńska stocznia zainteresowana jest przejęciem kilku z 13 stoczni norweskiego Kvaernera, który w kwietniu ogłosił odejście od produkcji stoczniowej. W Gdyni myśli się o trzech stoczniach położonych najbliżej, czyli w Niemczech, Norwegii i Finlandii. Ich zakup zostanie sfinansowany kredytami bankowymi oraz ze środków własnych przedsiębiorstwa. Stocznia zarobiła bowiem w ubiegłym roku na czysto ponad 113 mln zł, z tego 4, 5 mln zł wypłaci w formie dywidendy akcjonariuszom. CP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gdynia myśli o stoczni Kvaernera