GE przejął LM Wind Power

opublikowano: 11-05-2017, 13:15
aktualizacja: 11-05-2017, 13:15

Amerykański koncern został właścicielem duńskiego producenta łopat, który ma fabrykę m.in. w Polsce.

General Electric po uzyskaniu formalnej zgody UE, USA, Chin i Brazylii zakończył przejęcie LM Wind Power, duńskiej firmy produkującej łopaty wirnikowe dla energetyki wiatrowej.

— Dzięki tej inwestycji zwiększone zostaną nasze możliwości produkcyjne w Polsce, jako że jeden z zakładów produkcyjnych LM Wind Power znajduje się w Goleniowie w województwie zachodniopomorskim — mówi Beata Stelmach, prezes GE na Polskę i kraje bałtyckie.

Zakład działa od 2008 r., zatrudnia ponad 800 osób i przygotowuje się do rozbudowy, dzięki której będzie mógł produkować nawet najdłuższe łopaty wirnikowe. GE kupuje LM Wind Power od londyńskiego funduszu Doughty Hanson za 1,5 mld EUR. GE odnotuje zyski z tej transakcji w 2018 r.

Operacyjnie LM Wind Power pozostanie indywidualną jednostką biznesową, działającą w ramach GE Renewable Energy i będzie dostarczać łopaty wiatrowe zarówno do jednostek GE zajmujących się elektrowniami lądowymi, jak i morskimi. Wciąż będzie także zaopatrywać pozostałe firmy z branży energii wiatrowej.

— LM Wind Power od lat współpracuje z GE, a nasze partnerstwo przyniosło już wiele innowacji i sukcesów komercyjnych, choćby instalację pierwszej na świecie morskiej elektrowni wiatrowej w USA — mówi Marc de Jong, prezes LM Wind Power.

Dzięki transakcji GE umacnia się w dziedzinie odnawialnej energii. W ostatnich latach koncern wygrał pierwszy projekt na elektrownię tego typu w Chinach, otworzył lądową cyfrową elektrownię wiatrową i wodną, a także opracował projekty hybrydowych elektrowni solarno-wiatrowych i wodno-wiatrowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy