Czytasz dzięki

General Electric z kwartalną stratą

ARŻ
opublikowano: 29-07-2020, 14:55

Konglomerat przemysłowy z Bostonu zanotował odpływ gotówki w wysokości 2,1 mld dolarów z działalności przemysłowej. To lepszy wynik niż w ubiegłym kwartale i znacznie mniejsza strata, niż przewidywała firma (od 3,5 do 4,5 mld dolarów), pisze Reuters.

Po skorygowaniu, GE odnotował stratę 15 centów na akcję w porównaniu z zyskiem 16 centów na akcję w zeszłym roku. Analitycy oczekiwali straty na poziomie 10 centów. 

General Electric
Zobacz więcej

General Electric fot. REUTERS/Arnd Wiegmann/File Photo/Forum

Największym i najbardziej dochodowym segmentem biznesowym GE jest lotnictwo. Pandemia zaostrzyła kłopoty firmy. Wcześniej zmagała się ona z uziemieniem samolotów Boeing 737 MAX, do których produkuje silniki. 

Ten dział koncernu odnotował kwartalną stratę w wysokości 680 mln USD w wyniku 44 proc. spadku przychodów. W ciągu kwartału zamówienia spadły o 56 proc.

Firma dostrzega powolne ożywienie w branży lotniczej, jednak powrotu do normalności spodziewa się najwcześniej w 2021 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane