Generali Investment TFI ma nowego prezesa

opublikowano: 16-09-2019, 11:19
aktualizacja: 16-09-2019, 11:23

Zmiany właścicielskie pociągnęły za sobą zmiany w zarządzie Generali Investment TFI. Nowym prezesem został Grzegorz Piwowar.

Ze stanowiska zrezygnowała natomiast Małgorzatę Góra-Dubiela.

Grzegorz Piwowar przez 10 lat był wiceprezesem zarządu w Banku Pekao, a wcześniej członkiem zarządu w Banku BPH.

W Generali będzie pracował nad zaktualizowaniem strategii biznesowej i kontynuacją zrównoważonego rozwoju, podano w komunikacie.

Niespełna miesiąc temu towarzystwo zmieniło nazwę z Union na Generali. Zmiana to konsekwencja przejęcia kontroli nad spółką przez grupę Generali. Dla klientów konsekwencji nie będzie — wszystkie umowy pozostają w mocy, nie zmieniają się ani numery rachunków, ani dane dostępowe do serwisów transakcyjnych. Nowe będą natomiast logo, nazwy funduszy i innych produktów z oferty oraz wygląd serwisów i aplikacji mobilnej.

Zmiany będą przeprowadzane sukcesywnie i zakończą się w grudniu 2019 r., podało towarzystwo, którego aktywa to 12,4 mld zł. Daje to 7 miejsce w rankingu funduszy inwestujących na rynkach kapitałowych. Generali Investment ma około 135 tys. klientów indywidualnych oraz 550 instytucjonalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu