Genesis ma człowieka od Europy

Dominique Boesch przyjął ofertę koreańskiej marki i od początku października jest dyrektorem zarządzającym, który ma przygotować jej wejście na europejski rynek.

Genesis sięga po doświadczonego menedżera, bo Dominique Boesch przez ponad 20 lat związany był z Audi. Pełnił tam funkcje m.in. dyrektora zarządzającego w Korei, Japonii i Chinach, szefa sprzedaży w Europie, a ostatnio czuwał nad przyszłą globalną strategią sprzedaży detalicznej niemieckiej marki. Plan ekspansji na Starym Kontynencie, w tym gama modelowa i koncepcja salonów, mają zostać zaprezentowane już wkrótce. Koreańska marka jest nowym graczem na rynku samochodów klasy premium. Została wydzielona w 2015 r. w ramach koncernu Hyundai Motor Company. Wcześniej taką nazwę stosowano dla limuzyn produkowanych przez samego Hyundaia. Genesis chce uszczknąć dla siebie kawałek segmentu wysokomarżowych produktów i rywalizować m.in. z takimi tuzami, jak BMW, Mercedes, Lexus, Audi czy Porsche. Na razie ma w ofercie trzy limuzyny i jednego SUV-a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane