GeoPost poprawia wyniki

MIB
opublikowano: 01-06-2006, 00:00

W 2005 r. Grupa GeoPost, holding należący do Poczty Francuskiej — La Poste, osiągnęła 2,5 mld EUR obrotu. Liczba paczek wzrosła o ponad 20 proc. w stosunku do roku 2004 r. i wyniosła 450 mln.

Wzrost obrotów odnotowany przez GeoPost był w ogromnej części zasługą dynamicznie rozwijających się rynków Europy Wschodniej, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

— Obecnie GeoPost ma oddziały w każdym kraju europejskim, co pozwala na optymalną obsługę klientów na obszarze całej Europy. Co więcej, niedawne przejęcia — 86,6 proc. udziałów w greckiej firmie przewozowej Interattica, specjalizującej się w dostawie paczek i dokumentów oraz francuskiej sieci logistycznej Exapaq — wzmacniają naszą pozycję jako trzeciego operatora w segmencie B2B na europejskim rynku ekspresowym — powiedział Paul-Marie Chavanne, prezes GeoPost.

GeoPost działa w ponad trzydziestu krajach pod takimi markami, jak DPD, Chronopost International, Parceline, Interlink Express, SEUR, Armadillo, Bizpak i Masterlink.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu