Czytasz dzięki

GetBack wydłużył termin aktualizacji danych

opublikowano: 12-05-2020, 14:08

Jeszcze tydzień mają obligatariusze windykatora na dopełnienie formalności, które pozwolą im otrzymać raty układowe.

19 maja 2020 r. jest ostatnim dniem, w którym obligatariusze GatBacku mogą zaktualizować swoje dane niezbędne do wypłaty rat układowych. Pierwotnie termin ten upływał 30 kwietnia, ale został wydłużony.

Magdalena Nawłoka, p.o.
prezesa GetBacku
Zobacz więcej

Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku Fot. Marek Wiśniewski

GetBack szykuje się bowiem do wypłaty 3., 4. i częściowo 5. rat układowych. By pieniądze dotarły do właściwych adresatów wszystkie dane w instytucjach zaangażowanych w obecną obsługę obligatariuszy muszą być aktualne. Może to oznaczać konieczność skorygowania informacji o obligatariuszach posiadanych przez podmioty prowadzące ewidencje obligacji lub biura maklerskie, jeśli papiery mają formę zdematerializowaną i są zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych (KDPW). Posiadacze obligacji w formie dokumentu powinni je zaś złożyć do depozytu spółki.

GetBack zdaje sobie sprawę z faktu, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej proces aktualizacji danych może być utrudniony. Dlatego w celu ustalenia szczegółów zaleca obligatariuszom, których obligacje zapisane są w ewidencji lub zarejestrowane w KDPW telefoniczny lub e-mailowy kontakt z podmiotami, które prowadzą ewidencje obligacji lub podmiotami, za pośrednictwem, których obligacje zostały wyemitowane, a następnie zarejestrowane w KDPW. Takich podmiotów jest ich dziewięć, z czego za najwięcej serii odpowiada sam GetBack oraz Q Securities i Idea Bank. Szczegółowa lista z podziałem na poszczególne serie obligacji jest umieszczona na stronie internetowej GetBacku.       

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane