GetBack zalega obligatariuszom prawie 92 mln zł

opublikowano: 26-04-2018, 22:00

Windykacyjna spółka zrobiła rachunek swoich grzechów wobec obligatariuszy.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Do 25 kwietnia 2018 r. GetBack nie wykupił w terminie obligacji o wartości 88,26 mln zł — wynika z informacji przedstawionych przez zarząd. Chodzi o 24 serie papierów dłużnych, z czego większość została zapewne zgłoszona do wcześniejszego wykupu. W niektórych przypadkach chodzi bowiem o niewykupienie obligacji danej serii o wartości mniejszej niż 1 mln zł. Tylko serii ML dotyczy znacznie większa zaległość — na kwotę 30 mln zł.

W przypadku 34. serii GetBack spóźniał się z wypłatą odsetek. Łączna zaległość z tego tytułu to 3,32 mln zł. Łącznie więc do 25 kwietnia zaległości GetBacku wobec obligatariuszy wynosiły 91,58 mln zł. „Jednocześnie

Zarząd GetBack zastrzega, że przedstawione dane nie podlegały badaniu przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych” — zastrzegła spółka w komunikacie. Wśród nieobsługiwanych w terminie obligacji jest niewielka pula papierów walutowych. Dolarowej serii HK dotyczy niezrealizowany wykup i opóźnienia w odsetkach. Rozliczanej w euro serii HL dotyczy tylko opóźnienie w płatności odsetek. Można jednak założyć, że dług wzrósł. Według naszych ustaleń, na 26 kwietnia przypada bowiem płatność odsetek co najmniej jednej serii obligacji.

Wszystko o GetBacku sprawdzisz na www.pb.pl/tematy/getback

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GetBack zalega obligatariuszom prawie 92 mln zł