GetBack zawiadomił prokuraturę. Chodzi o umowę wartą 49,2 mln zł

opublikowano: 18-07-2018, 13:25
aktualizacja: 18-07-2018, 17:23

Zarząd GetBacku złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłych członków zarządu, polegającego na obowiązku zachowania należytej staranności w gospodarowaniu mieniem spółki. Chodzi o zawarcie umowy ramowej z "podmiotem regulowanym" oraz dokonanie na jej podstawie płatności w kwocie 49,2 mln zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter. 

Przemysław Dąbrowski
Zobacz więcej

Przemysław Dąbrowski fot. WM, Puls Biznesu

"Płatność ta - w ocenie emitenta - mogła spowodować szkodę wielkich rozmiarów w majątku emitenta wobec dokonania pełnego odpisu jej wartości w sprawozdaniu finansowym emitenta za 2017 rok i niemożliwości zidentyfikowania wartości świadczenia wzajemnego na dzień składania powyższego zawiadomienia" - podał GetBack.

Chodzi o umowę z Trigon TFI. Towarzystwo w komentarzu do raportu GetBacku wyraziło zdziwienie złożeniem zawiadomienia. 

"Już ponad 2 tygodnie temu nowy Zrząd GetBack potwierdził, że w jego ocenie rynkowość wynagrodzenia Trigon TFI nie budzi wątpliwości. Nie ma zatem tym bardziej żadnych podstaw do żądania przez GetBack zwrotu wynagrodzenia od Trigon TFI" - podało towarzystwo, nawiązując do sprawozdania finansowego windykatora za 2017 r. Napisano w nim, że "W związku z poniesionymi przez Trigon TFI kosztami dotyczącymi przygotowania do zarządzania portfelami inwestycyjnymi obejmującymi wierzytelności Funduszy oraz dystrybucji Funduszy, Spółka zobowiązała się zapłacić na rzecz Trigon TFI zryczałtowane wynagrodzenie na warunkach rynkowych oraz rygorach za niewywiązanie się ze zobowiązań na zasadach określonych w Umowie Ramowej".

Jak podkreślono, to GetBack w ubiegłym roku zaproponował zawarcie umowy, w tym wysokość i konstrukcję wynagrodzenia. Zostało to zatwierdzone przez głównego akcjonariusze, czyli Abris.

"Umowa była znana publicznie od sierpnia 2017 r. i wcześniej nikt tej umowy nie kwestionował, aż do momentu gdy jeden z naszych konkurentów postanowił wykorzystać ją do akcji czarnego PR skierowanego przeciwko Trigon TFI" - podało towarzystwo.

W komunikacie GetBacku zaznaczono ponadto, że trwa proces identyfikowania umów, których charakter budzi z różnych względów wątpliwości prawne i zastrzeżenia ekonomiczne.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GetBack zawiadomił prokuraturę. Chodzi o umowę wartą 49,2 mln zł