Getin Holding kupił bank na Białorusi

DI
19-10-2013, 12:44

Holding Leszka Czarneckiego znowu wybrał się na zakupy do naszych wschodnich sąsiadów.

Getin Holding poinformował w komunikacie, że w dniu 18 października 2013 r. nabył  łącznie 287.689 akcji zamkniętej spółki akcyjnej Białoruski Bank Małego Biznesu z siedzibą w Mińsku o wartości nominalnej 237.000 rubli białoruskich każda (równowartość 79,86 zł). 

Leszek Czarnecki, prezes rady nadzorczej Getin Holding FOT. Puls Biznesu
Zobacz więcej

Leszek Czarnecki, prezes rady nadzorczej Getin Holding FOT. Puls Biznesu

Akcje stanowią ponad 95 proc. kapitału zakładowego białoruskiego banku. Getin zapłacił za te udziały prawie 4,9 mln EUR. Polski holding bankowy odkupił akcje od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, International Finance Corporation, Nederlandse Financierings-Maatschappij Voor Ontwikkelingslanden N.V., Kreditanstalt Fuer Wiederaufbau, Swedfund International AB, Shorecap International Ltd oraz Shorebank International Ltd. 

- Celem transakcji jest zwiększenie obecności grupy na białoruskim rynku kredytów dla małych i średnich przedsiębiorców - powiedział w komunikacie na stronie banku Rafał Juszczak, prezes zarządu Getin Holding.

Getin poinformował także, że Białoruski Bank Małego Biznesu jest instytucją, która specjalizuje się w obsłudze małych i średnich firm, a jego portfel kredytowy charakteryzuje niski poziom ryzyka.

Białoruska strona Charter97.org przypomina, że to już drugi bank kupiony na Białorusi przez polskiego miliardera, bo wcześniej Getin przejąć Sombelbank.

Przeczytaj komunikat spółki na temat tej transakcji >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Getin Holding kupił bank na Białorusi