Getin Noble przejmie klientów DZ Bank Polska

opublikowano: 27-05-2013, 00:00

Do portfela spółki Leszka Czarneckiego trafią osoby, których bankowe aktywa są szacowane na 200 mln zł.

Kontrolowany przez Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank znów kupuje. Spółka, która właśnie finalizuje podpisaną w październiku ubiegłego roku umowę przejęcia detalicznej części banku DnB Nord, teraz przygarnie kilkuset klientów indywidualnych DZ Bank Polska. Ich aktywa wynoszą ok. 200 mln zł. W piątek Getin Noble poinformował o nowej transakcji, a dokładnie o podpisaniu „przedwstępnej umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, specjalizującej się w obsłudze najzamożniejszych klientów indywidualnych”, potwierdzając tym samym czwartkowe doniesienia „PB”. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy też, że DZ Bank Polska — należący do niemieckiej centrali banków spółdzielczych DZ Bank AG — będzie wygaszał działalność nad Wisłą, po tym jak nie udało się go sprzedać w całości.

— To dla nas kolejny etap rozwoju. Transakcja wzmocni naszą pozycję w segmencie private banking — mówi Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Banku.

Kwoty transakcji nie ujawniono, ale wiadomo, że nie przekroczy „kilku milionów złotych”. By mogło do niej dojść, potrzebne będą pozwolenia: Komisji Nadzoru Finansowego oraz klientów, którzy będą musieli zaakceptować przeniesienie depozytów i rachunków bieżących do Getin Noble. DZ Bank Polska (wcześniej znany jako AmerBank) działał w Polsce od 1989 r. i — poza bankowością prywatną — koncentrował się na obsłudze niemieckich i polskich klientów korporacyjnych. Według naszych informacji, wkrótce — prawdopodobnie do września — przestanie obsługiwać tych drugich. Z rynku jednak całkiem nie zniknie.

— Trwają prace nad nową strategią biznesową DZ Bank w Polsce. Plany te w żaden sposób nie obejmują likwidacji działalności — mówił nam w ubiegłym tygodniu Dariusz Stasik, doradca prezesa DZ Bank Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu