Getin Online szykuje wielką zmianę

opublikowano: 09-08-2012, 00:00

Rachunek maklerski, debet w koncie i e-płatności wzbogacą internetowy oddział Getin Noble Banku.

Za kilka dni Getin Online (GO), internetowy oddział Getin Noble Banku, udostępni klientom możliwość dokonywania inwestycji w akcje, obligacje i certyfikaty inwestycyjne notowane na warszawskiej giełdzie.

Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, czy do oferty zostaną wprowadzone kontrakty terminowe. Bank nie ujawnia też, na jakie zainteresowanie liczy. Wiadomo natomiast, że taryfa usługi będzie standardową taryfą Noble Securities, domu maklerskiego z tej samej grupy kapitałowej. Także w sierpniu klientom GO zostanie zaoferowany limit kredytowy w koncie osobistym, a we wrześniu usługa typu pay by link (odpowiednik mTransferu z BRE Banku) oraz doładowania telefonów komórkowych.

— Jest to pewnego rodzaju standard, a nam tego brakowało — przyznaje Łukasz Domański, dyrektor alternatywnych kanałów sprzedaży w Getin Noble Banku.

Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie dystrybucji przez internet funduszy inwestycyjnych Noble Funds TFI. Dotychczas były one dostępne tylko przez call center, i to w transakcjach wiązanych, w których wraz z inwestycją w fundusze trzeba było założyć lokatę. Teraz będzie można zainwestować w same fundusze. — Fundusze będą dostępne najpóźniej w pierwszym kwartale 2013 r. — deklaruje Łukasz Domański.

GO ruszył w październiku 2010 r. Pozyskał dotychczas 330 tys. klientów i 8,5 mld zł depozytów. Dla porównania, uruchomiony w czerwcu Alior Sync (AS) chce pozyskać w ciągu czterech lat 1 mln klientów i 4 mld zł depozytów. Kopiuje zresztą pomysły, które na rynek jako pierwszy wprowadził GO. Jednym z nich były wysokooprocentowane lokaty dla nowych klientów, będące obecnie rynkowym standardem w wielu bankach.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Kolejnym pomysłem GO naśladowanym przez AS jest przypisywanie klientom opieki konkretnych pracowników. GO pokazywał początkowo ich twarze w serwisie transakcyjnym, ale zdjęcia szybko zastąpiły jednakowe dla wszystkich ludzkie sylwetki podpisane jedynie imieniem i nazwiskiem konsultanta. Sam e-bank stał się zaś synonimem bezwarunkowo bezpłatnej, ale niezbyt szerokiej oferty (konta bez limitu kredytowego, karty debetowe i kredytowe) oraz wysokooprocentowanych lokat. Wyłącznie z tych ostatnich korzysta połowa klientów.

— Na starcie zakładaliśmy, że bardzo szybko udostępnimy debet i płatności internetowe. Ale nie dochodziły do nas głosy klientów, którym tego brakowało. Koncentrowaliśmy się na realizacji celów biznesowych, jakimi była sprzedaż rachunków i pozyskiwanie depozytów. Teraz, kiedy osiągnęliśmy już znaczącą pozycję na rynku, nasze wysiłki możemy skoncentrować na rozwoju nowych funkcjonalności — mówi Łukasz Domański.

Rozbudowa oferty ma sprawić, że e-bank z grupy Leszka Czarneckiego stanie się bankiem pierwszego wyboru, a nie tylko internetową skarbonką.

— Chcemy pokazać naszym klientom, że korzystając z naszych usług, mogą prowadzić wszystkie swoje operacje finansowe — zaznacza Łukasz Domański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu