GF Premium dopiero się rozkręca

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 21-06-2007, 00:00

Świeży debiutant zaprasza kolejne OFE, a międzynarodowe fundusze inwestycyjne spróbuje skusić za dwa lata.

Świeży debiutant zaprasza kolejne OFE, a międzynarodowe fundusze inwestycyjne spróbuje skusić za dwa lata.

Grupa Finansowa Premium, drugi na giełdzie reprezentant faktoringu po Eurofaktorze, zarobiła w pierwszym kwartale tego roku 245 tys. zł netto. Jej wynik operacyjny wyniósł 260 tys. zł. To ledwie kropla tego, co spółka zamierza osiągnąć na koniec roku.

— Wyniki za pierwszy kwartał nie uwzględniają zysków z wykorzystania kapitału zdobytego na GPW, bo debiutowaliśmy dopiero w połowie czerwca. Teraz jednak zamierzamy znacznie przyspieszyć wzrost — tłumaczy Michał Nawrot, wiceprezes GF Premium.

Dodaje, że celem jest osiągnięcie na koniec roku 3,5 mln zł zysku netto i 4,5 mln zł zysku operacyjnego.

— 50 mln zł, jakie uzyskaliśmy z emisji, zamierzamy teraz wpuścić na rynek faktoringowy. Giełda bardzo nam pomaga, bo zgłaszają się teraz do nas nowi klienci — przekonuje Michał Nawrot.

GF Premium będzie się teraz koncentrować na rozwoju faktoringu pełnego i stopniowo zaoferuje go w całym kraju. Nadal chce się skupiać na obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw.

Spółka zamierza też pozyskiwać nowych akcjonariuszy.

— OFE Bankowy właśnie poinformował o przekroczeniu 5-procentowego progu. Bardzo nas to cieszy. W przyszłym tygodniu spotykamy się z kolejnymi funduszami, by ich przekonać do inwestycji w GF Premium — ujawnia Michał Nawrot.

Do czasu osiągnięcia celów zapisanych w strategii, np. uzyskania 500 mln zł przychodów na koniec przyszłego roku, firma nie będzie poszukiwała inwestora strategicznego.

— W przyszłości poszukamy międzynarodowego funduszu inwestycyjnego, który angażuje się w firmy faktoringowe. Z jego pomocą spróbujemy napsuć krwi faktorom powiązanym z bankami — przekonuje Michał Nawrot.

Spółka zadebiutowała na GPW 14 czerwca. W ofercie sprzedała akcje po 28 zł. Od tego czasu kurs spadł o ponad 10,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy