GFR pozyskał inwestora

Kajetan Sroka
13-12-2000, 00:00

GFR pozyskał inwestora

Górnośląski Fundusz Restrukturyzacyjny z Katowic podjął na listopadowym NWZA uchwałę o podwyższeniu kapitału akcyjnego w drodze emisji akcji serii D, do kwoty 12,8 mln zł. Akcje tej serii, o wartości 5,05 mln zł, zostały w całości przeznaczone do objęcia przez faktoringową spółkę Eurofaktor z Mysłowic.

Eurofaktor odkupił także akcje o wartości 1,5 mln zł od Górnośląskiego Banku Gospodarczego, który był dotychczas głównym udziałowcem GFR. Nowy kapitał akcyjny spółki nie został jeszcze zarejestrowany.

— Emisja akcji była konieczna w celu realizacji strategii rozwoju GFR. Naszym celem jest podwyższenie kapitału akcyjnego co najmniej do kwoty 20 mln zł, GBG zaś przyjął inną strategię inwestowania — wyjaśnia Tadeusz Adamski, wiceprezes GFR.

Poza spółką Eurofaktor, udziały w GFR posiadają Fundusz Górnośląski (3,9 mln zł) oraz GBG (2,4 mln zł).

— Pieniądze uzyskane ze sprzedaży akcji zamierzamy przeznaczyć na działalność inwestycyjną w regionie — mówi Tadeusz Adamski. KS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GFR pozyskał inwestora