GFT Technologies wchodzi do Krakowa

opublikowano: 14-11-2019, 22:00

Dostawca usług IT zatrudni w Polsce ponad tysiąc osób. Na razie pracują dla klientów z zagranicy, firma szuka polskich.

Przybywa polskich biur GFT, notowanego we Frankfurcie dostawcy usług IT, który w Warszawie, Łodzi i Poznaniu zatrudnia blisko 750 osób.

IDEALNA BRANŻA:
IDEALNA BRANŻA:
IT jest jedyną branżą, w której dzięki „pozytywnej dyskryminacji” kobiety są w stanie zarabiać więcej niż mężczyźni. W GFT średni udział kobiet w zatrudnieniu wynosi 26 proc. Najlepiej jest w Meksyku, gdzie jest to 40 proc. Polska wypada pod tym względem słabo, bo tylko co dziesiąty pracownik to kobieta. Musimy to zmienić — mówi Marika Lulay, prezes GFT Technologies SE, która w latach 80. ubiegłego wieku była jedną z pierwszych kobiet studiujących informatykę, a przez magazyn „Der Bunte” została uznana za jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet w Niemczech.
Fot. ARC

— Planujemy otwarcie biura w Krakowie i nie będzie to ostatnia lokalizacja w Polsce — mówi Marika Lulay, prezes GFT Technologies SE.

Nie tylko eksport

Firma postawiła na Kraków, bo tam jest najwięcej jej potencjalnych pracowników.

— Niektóre projekty musimy obsługiwać na miejscu. Pół roku temu rozpoczęliśmy proces poszukiwania klientów na polskim rynku. W każdym kraju, w którym mamy znaczącą działalność operacyjną, chcemy być nie tylko eksporterem usług, ale dostarczać je lokalnym firmom i rządom. Zaczynamy od rozmów z międzynarodowymi firmami działającymi w Polsce. Drugi krok to kontakty z polskimi. To jednak musi potrwać, nie oczekujemy natychmiastowych rezultatów już w przyszłym roku, ale dopiero za 3-4 lata — mówi Marika Lulay.

Polska to trzeci pod względem liczby pracowników kraj spośród 15, w których działa spółka. Najwięcej osób zatrudnionych jest w Hiszpanii (1800), na drugim miejscu jest Brazylia (900).

— W Polsce na pewno będzie wkrótce pracować ponad 1000 osób, a w pięć lat liczba pracowników może się podwoić — uważa Marika Lulay.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Nie tylko finanse

Dziś polski oddział pracuje m.in. dla Le Group Macife (pierwszego w Europie klienta, który korzysta z technologii Guidewire w chmurze), brytyjskiej części HSBC, Citi w Wielkiej Brytanii i USA czy Standard Chartered, który przygotowuje się do otwarcia wirtualnego banku w Hongkongu.

— Polscy informatycy pracują dla klientów z najważniejszej dla nas branży bankowej, rozwijanej od niedawna ubezpieczeniowej, a także dla naszego najmłodszego dziecka: internetu rzeczy [IoT — red.] — mówi szefowa GFT Technologies.

Klientów z segmentu IoT firma ma w Niemczech i USA. Dla jednego z niemieckich opracowuje pulpity nawigacyjne do monitorowania linii produkcyjnej. W USA zbudowała dla Google’a rozwiązanie, które pozwala wykorzystać dane z samochodówdo przygotowania przez ubezpieczyciela zindywidualizowanej oferty. Dla spółki wydobywającej ropę w Teksasie stworzyła platformę do zarządzania odwiertami. GFT weszła do Polski w 2015 r., gdy przejęła polski oddział Rule Financial.

— W ostatnich ośmiu latach kupiliśmy około 10 firm. Rośniemy przez akwizycje, ale także organicznie. W tej chwili w Europie interesują nas firmy z obszaru IoT — mówi Marika Lulay.

GFT Technologies SE została założona w 1987 r. i zatrudnia ponad 5 tys. osób. Zajmuje się technologiami cloud computingu, sztucznej inteligencji, internetu rzeczy i blockchainu. Wcześniej koncentrowała się na sektorze bankowym, ale w ubiegłym roku przejęła V-NEO, kanadyjskiego dostawcę usług IT dla branży ubezpieczeniowej, umacniając się w jej.

Sprawdź program konferencji "Sztuczna inteligencja i robotyzacja w sektorze finansowym", 22-23 stycznia 2020, Warszawa >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane