Ghelamco kupiło Bellonę, a głównie jej nieruchomości

EG
22-06-2011, 00:00

Pierwsza prywatyzacja z udziałem belgijskiego dewelopera dała mu  8,6 ha w centrum stolicy.

Pierwsza prywatyzacja z udziałem belgijskiego dewelopera dała mu 8,6 ha w centrum stolicy.

Belgijski deweloper Ghelamco, w konsorcjum z pracownikami wydawnictwa Bellona, kupił od ministerstwa skarbu spółkę Bellona. To pierwsza prywatyzacja z jego udziałem. Po co mu taki biznes? To proste — Bellona jest właścicielem 8,6 ha w centrum Warszawy.

— Dzięki tej transakcji podmioty grupy Ghelamco kontrolują prawie wszystkie działki w kwadracie ulic Łuckiej, Wroniej, Towarowej i Grzybowskiej, gdzie już trwają prace budowlane naszego projektu Warsaw Spire. W pierwszej kolejności zależy nam na uporządkowaniu tego terenu. Nie mamy jeszcze konkretnych planów dotyczących tych działek. Na razie skupiamy się na wcześniej zaplanowanych projektach — tłumaczy Jarosław Zagórski, dyrektor rozwoju Ghelamco.

Za Bellonę i jej majątek konsorcjum zapłaciło 47 mln zł, z czego 45 mln zł z kasy dewelopera. Warunkiem negocjacji z MSP była gwarancja utrzymania działalności wydawniczej Bellony. Poprowadzi ją spółka pracownicza, która w ciągu kilku lat wyniesie się z centrum miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ghelamco kupiło Bellonę, a głównie jej nieruchomości