Ghelamco zaczyna, Echo skończyło

opublikowano: 05-03-2019, 22:00

Od 7 do 21 marca kilka biur maklerskich przyjmować będzie zapisy na obligacje deweloperskiej spółki Ghelamco Invest.

To papiery, które mają zostać wykupione za trzy lata, przy czym firma zastrzegła możliwość przedterminowego wykupu po zakończeniu każdego z półrocznych okresów odsetkowych. Do kupienia są obligacje o wartości 60 mln zł, a ich oprocentowanie jest zmienne i zależne od stawki WIBOR6M powiększonej o 4,25 pkt. proc. marży. Tymczasem Echo Invesment, inny z giełdowych deweloperów, nie znalazł chętnych na wszystkie obligacje, sprzedawane w ofercie publicznej. Inwestorzy indywidualni kupili obligacje serii J za 18,8 mln zł oraz serii J2 za 15 mln zł. Łącznie oferta opiewała na 40 mln zł.Oprocentowanie serii J i J2 będzie zmienne i oparte na stawce WIBOR6M powiększoną o marżę w wysokości 3,4 pkt. proc. (obecnie daje to łącznie niespełna 5,2 proc.) Termin zapadalności to 4,5 roku.

60 mln zł Taka jest wartość emisji obligacji Ghelamco Invest.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu