Giełda nie patrzy już na dane

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 30-12-2010, 22:12

Inwestorzy myślami są już chyba na imprezie sylwestrowej, bo na Wall Street kolejny spokojny dzień.

S&P 500 i Dow Jones Industrial traciły minimalnie na czwartkowej sesji. Ten pierwszy indeks cały czas jednak zmierza do najlepszego grudnia od 1991 roku. W skali roku S&P 500 urosło o 13 proc., a w ostatnim miesiącu o 6,7 proc.

Giełdę pozytywnie zaskoczyły dobre dane z amerykańskiej gospodarki, które pomogły odrobić część strat z handlu przedsesyjnego. Chodzi głównie o malejąca liczbę podań o zasiłek dla bezrobotnych. Analitycy prognozowali, że będzie ich 415 tys., tymczasem w ostatnim tygodniu ich liczba spadła do 388 tys. Takiego wyniku nie widzieliśmy od dwóch lat.

Najlepiej na parkiecie radziła sobie spółka Anadarko Petroleum Corp, której papiery drożały o grubo ponad 6 proc. Akcje poszły w górę po tym, jak rynek obiegła informacja, że przejęciem firmy zainteresowane jest BHP Billiton, które ma oferowac nawet 90 USD za akcję.

W górę szły także akcje Intelu  (około 0,5 proc.), najbardziej leciały w dół natomiast papiery American Express (około 0,9 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane