Giełda powinna kontynuować wzrosty w piątek

ISB/ X-Trade
28-03-2008, 09:24

Piątek na warszawskiej giełdzie powinnien stać pod znakiem dalszych wzrostów cen akcji. Wczorajsza sesja, która zaskoczyła silnym, gdyż 1,5 proc. wzrostem indeksu dużych spółek, pokazała bowiem, że  generalnie lepsze nastroje rodzimych inwestorów są obecnie silnie wspomagane procesem "window dressing".

Procesem zresztą o zasięgu globalnym. Trudno bowiem inaczej wytłumaczyć czwartkowe silne wzrosty na głównych parkietach europejskich, czy dzisiejszą zwyżkę japońskiego indeksu Nikkei o 1,7 proc., które mają miejsce w całkowitym oderwaniu od wyraźnych spadków na Wall Street.

Indeks WIG20 w ostatnich trzech dniach zyskał prawie 6 proc. Dziś ma szanse dołożyć do tego kolejny procent i na dłużej zadomowić się powyżej psychologicznego poziomu 3000 pkt.

Sytuacja techniczna tego indeksu systematycznie się poprawia, co skłania do optymistycznego spojrzenia na rynek akcji w perspektywie najbliższych 1-2 miesięcy. Zwłaszcza, że coraz lepsza sytuacja techniczna, o której świadczy chociażby wtorkowe wybicie indeksu WIG20 powyżej 5-miesięcznej linii bessy, czemu towarzyszyło otwarcie luki hossy, jest wspierana bardzo silnymi fundamentami polskiej gospodarki. I dlatego, nie tylko realny jest szybki powrót WIG20 do lutowych maksimów (3158,58 pkt.), ale poważnie należy rozważać zwyżkę do 3300-3400 pkt.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM SA

(ISB/ X-Trade)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB/ X-Trade

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Giełda powinna kontynuować wzrosty w piątek