Giełda w Tokio mocno wzrosła po długim weekendzie

(Marek Druś)
opublikowano: 11-10-2005, 09:06

Giełda w Tokio poszła mocno w górę. Topix zanotował największy wzrost od 17 miesięcy. Rósł na zamknięciu sesji o 2,4 proc. Nikkei zyskał 2,5 proc., najwięcej od początku października ubiegłego roku.

Giełda w Tokio poszła mocno w górę. Topix zanotował największy wzrost od 17 miesięcy. Rósł na zamknięciu sesji o 2,4 proc. Nikkei zyskał 2,5 proc., najwięcej od początku października ubiegłego roku.

Wzrost popytu na akcje japońskich spółek jest wynikiem dobrych danych makro. Zamówienia na maszyny wzrosły w sierpniu o 8,2 proc. Ekonomiści prognozowali 2,5 proc. wzrost. Popytowi na akcje pomógł także brak sesji w poniedziałek.

Dużym popytem cieszyły się akcje banków, m.in. Mitsubishi UFJ Financial Group, największego pod względem wartości aktywów banku świata. Wyraźnie wzrósł także kurs Mizuho Financial Group. W grupie przecenionych spółek znalazło się Nintendo. Jeden z największych na świecie producentów gier elektronicznych rozczarował słabym wynikiem sprzedaży w I półroczu w związku z pogorszeniem koniunktury na amerykańskim rynku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane