Giełda zamknęła tydzień wzrostami indeksów

Marek Druś
19-01-2001, 16:49

Od początku dzisiejszych notowań rosły kursy papierów dużych spółek informatycznych: Prokomu, Optimusa i Computerlandu. Obroty handlu akcjami firm z tej branży wskazywały, że będą one w piątek głównymi autorami wzrostu na warszawskim parkiecie.

Nie potwierdziły się obawy przeceny akcji Elektrimu, która mogła nastąpić po informacjach o nowej emisji akcji holdingu. Dzięki udanemu finiszowi kilkuprocentowym wzrostem zakończyła notowania TP SA. Z tej branży bardzo dobrze wypadła w piątek Netia, której papiery cieszyły się dużym popytem.

Od początku sesji rosły kursy banków. Dobrze wypadł BIG Bank Gdański, który drożał w pewnym momencie nawet o 11 proc. Wzrosły kursy papierów PBK, WBK i Banku Śląskiego. Słabo zaczęło dzień Pekao, jednak na zakończenie notowań kurs banku wzrósł wyraźnie.

Od połowy sesji indeksy osiągnęły poziom stabilizacji. WIG-20 pokonał pod koniec notowań linię 1780 pkt., TECHWIG bezskutecznie usiłował przekroczyć poziom 1400 pkt. W drugiej części sesji oczekiwano przede wszystkim na otwarcie sesji w USA. Pozytywny poziom otwarcia w USA nie zmienił dobrych nastrojów na warszawskim parkiecie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda zamknęła tydzień wzrostami indeksów