ARMATURA KRAKÓW S.A.: Zawarcie znaczącej umowy

opublikowano: 2010-05-25 09:48

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 27 / 2010
Data sporządzenia: 2010-05-24
Skrócona nazwa emitenta
ARMATURA KRAKÓW S.A.
Temat
Zawarcie znaczącej umowy
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Armatura Kraków SA informuje, że w dniu 24 maja 2010 roku Spółka otrzymała zwrotnie podpisany przez BRE Bank SA Aneks nr 2, datowany na dzień 13 maja 2010 r. do Umowy o linię wielowalutową nr 07/048/08/Z/VX z dnia 12 maja 2008 roku (o umowie tej Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 34/2008 z dnia 14 maja 2008 roku oraz w raporcie bieżącym nr 39/2009 z dnia 13 maja 2009 roku).

Równocześnie Zarząd Armatura Kraków SA informuje, że w dniu 24 maja 2010 roku powziął informację, że Spółka Przemysłowo – Handlowa Armagor Sp. z o.o. oraz Armatoora SA (Spółki z Grupy Armatura) otrzymały zwrotnie podpisane przez BRE Bank SA oryginały umów o linię wieloproduktową. Umowy te, są kolejnymi umowami zawartymi pomiędzy Spółkami Grupy Armatura a BRE Bank SA z siedzibą w Warszawie.
W okresie ostatnich 12 miesięcy Spółki z Grupy Armatura podpisały z BRE Bank SA z siedzibą w Warszawie umowy, których łączna wartość spełnia kryterium znaczącej umowy w rozumieniu § 2 ust. 44) w związku z §9 ust. 8 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. z 2009 r. Nr 33 poz. 259).
W związku z powyższym Spółka informuje, iż łączna wartość wszystkich umów zawartych przez Spółki z Grupy Armatura z BRE Bank SA w okresie ostatnich 12 miesięcy wynosi 20.000.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia milionów złotych).
Umowy zawarte przez Spółki z Grupy Armatura z BRE Bank SA łącznie spełniają kryterium umowy znaczącej, gdyż ich łączna wartość przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.
Umową o największej wartości jest Umowa o linię wielowalutową zawarta przez Armatura Kraków SA. Umowa została zawarta w dniu 12 maja 2008 roku a następnie zmieniona aneksami: nr 1 z dnia 12 maja 2009 roku oraz nr 2 z dnia 13 maja 2010 roku.
Zawarta umowa określa kwotę kredytu udostępnioną Spółce do wykorzystania w ramach linii wielowalutowej wynoszącą 15 mln złotych oraz ustala okres kredytowania do dnia 13 maja 2011 r.
W ramach limitu kredytowego Bank może udzielić Spółce kredytu wielowalutowego w rachunku bieżącym, kredytu obrotowego, udzielić gwarancji oraz otworzyć akredytywy.
Oprocentowanie w ramach kredytu wielowalutowego w rachunku bieżącym jest zmienne, ustalone na bazie stawki WIBOR dla wykorzystania w PLN oraz LIBOR dla wykorzystania w USD, EUR, powiększone o marże banku określoną w umowie.

W zakresie akredytyw oraz gwarancji pobierane będą opłaty stosownie do zawartych w umowie zapisów.
Zabezpieczeniem kredytu jest:
• weksel własny in blanco, wystawiony przez Spółkę (Kredytobiorcę), zaopatrzony w deklarację wekslową z dnia 12 maja 2009 r.,
• cesja globalna wierzytelności należnych Spółce (Kredytobiorcy) od CASTORAMA POLSKA Spółka z o.o., 02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 78, na podstawie umowy o cesję globalną należności z dnia 12 maja 2008 r. (wraz z późniejszymi zmianami),
• cesja wierzytelności praw z umowy ubezpieczenia od CASTORAMA POLSKA Spółka z o.o., 02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 78, z tytułu sprzedaży na podstawie Umowy o cesję praw z umowy ubezpieczenia z dnia 04 lutego 2009 roku (wraz z późniejszymi zmianami),
• zastaw rejestrowy na rzeczach ruchomych w postaci zbioru rzeczy tj. zapasów wyrobów gotowych – baterii i grzejników, stanowiących własność Kredytobiorcy na podstawie umowy nr 07/016/09 z dnia 12 maja 2009 r. (wraz z późniejszymi zmianami).
Umowa linii wielowalutowej nie zawiera innych warunków, które odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla danego typu umów.
Umowa o linię wielowalutową zawarta została w celu zabezpieczenia finansowania działalności operacyjnej Spółki.


Podstawa prawna:
§5 ust. 1 pkt 3 w zw. z §2 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. 2009, nr 33, poz. 259).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2010-05-24 Konrad Hernik Prezes Zarządu
2010-05-24 Andrzej Tylko Prokurent