BEEFSAN: Nabycie aktywów o znacznej wartości.

opublikowano: 2007-03-07 20:01

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2007 03
Data sporządzenia: 2007-03-07
Skrócona nazwa emitenta
BEEFSAN
Temat
Nabycie aktywów o znacznej wartości.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Beef-San Zakłady Mięsne S.A. w Sanoku przekazuje do publicznej wiadomości informację o nabyciu przez spółkę zależną w dniu 06.03.2007 roku aktywów znacznej wartości:
1.Podmiotem nabywającym jest Abakus Sp. z o.o. z siedzibą w Mysłowicach- spółka zależna Emitenta.
2.Aktywa zostały nabyte w dniu 06.03.2007 roku w formie objęcia 1 udziału w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą Krůta Slezsko s.r.o. z siedzibą w Třinec (Czechy) o wartości nominalnej 200.000,00 CZK (27.740,00 złotych wg kursu średniego NBP z dnia 06.03.2007 r.), stanowiącej 100% jej kapitału zakładowego i dających prawo do oddania 100% głosów na zgromadzeniu wspólników tej spółki.
3.Założona Spółka planuje prowadzić działalność w zakresie uboju drobiu oraz handlu mięsem i wyrobami mięsnymi. Nabycie udziałów w Spółce wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Kapitałowej Emitenta polegającą na ekspansji na nowe rynki zbytu (w tym przypadku na rynek czeski i słowacki).
4.Abakus Sp. z o.o. uzyskało w wyniku nabycia tych udziałów bezpośrednią, a Emitent pośrednio kontrolę nad tą spółką. Wszystkie objęte udziały są równe i niepodzielne. Żaden udział nie jest uprzywilejowany, ani też do żadnego z nich nie są przywiązane żadne szczególne obowiązki. Każdy udział uprawnia do oddania jednego głosu na zgromadzeniu wspólników.
5.Inwestycja w udziały ma charakter długoterminowy. Źródłem sfinansowania udziałów są zasoby własne Abakus Sp. z o.o.
6.Kryterium uznania nabytych udziałów za aktywa o znacznej wartości jest fakt, iż objęte udziały reprezentują nie mniej niż 20% kapitału zakładowego spółki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2007-03-07 Jerzy Biel Prezes Zarządu