KOPEX S.A.: Znacząca umowa jednostki zależnej

opublikowano: 2011-10-06 15:10

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 147 / 2011
Data sporządzenia: 2011-10-06
Skrócona nazwa emitenta
KOPEX S.A.
Temat
Znacząca umowa jednostki zależnej
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd KOPEX S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o wpływie w dniu 06 października 2011 r. do spółki WAMAG S.A. w Wałbrzychu (spółka zależna od Emitenta) podpisanej umowy z Kompanią Węglową S.A. z siedzibą w Katowicach.
Stronami przedmiotowej umowy z dnia 26.09.2011r. są: WAMAG S.A. w Wałbrzychu – Wykonawca oraz Kompania Węglowa S.A. Centrum Wydobywcze Północ – Zamawiający.
Przedmiotem umowy jest :" Dostawa pompy próżniowej dla KW S.A. Oddział KWK "Pokój".
Wartość umowy: 158.000,00 zł +VAT.
Termin realizacji umowy: 31.12.2011r.
Kary umowne w umowie (wg.kryteriów RMF) : każda ze stron zobowiązana jest zapłacić drugiej stronie karę umowną w wysokości 10% wartości netto przedmiotu umowy w przypadku odstąpienia od umowy, przez którąkolwiek ze stron z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność. W przypadku wystapienia szkody przewyższającej kary umowne. Strony dopuszczają możliwość dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych,określonych w Kodeksie Cywilnym.
Kryterium uznania w/w umowy za znaczącą jest przekroczenie progu 10 % kapitałów własnych Emitenta ( kapitały
własne Emitenta wynoszą wg opublikowanego raportu półrocznego PSr 2011 - 1.343.572 tys. zł), wobec
spełnienia przez nią łącznie kryteriów, o których mowa w § 2 ust.1 pkt 44) i § 2 ust.2 RMF z dnia 19 lutego 2009
roku w sprawie informacji bieżących i okresowych (….).W okresie ostatnich 12 miesięcy Emitent i jednostki
zależne od Emitenta podpisali umowy z tym kontrahentem o łącznej wartości 165.773 tys. PLN (wraz z aktualną). O ostatniej umowie z tym kontrahentem Emitent informował w raporcie bieżącym RB Nr 146/2011 z dnia 05.10.2011 roku. Umową o największej wartości spośród zawartych w okresie ostatnich 12 miesięcy jest umowa, o której Emitent informował w raporcie bieżącym RB Nr 89/2011 z dnia 04.07.2011 roku zawierającym również informacje w odniesieniu do umowy o największej wartości określone w § 9 pkt 1) -7) RMF z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych (….).
Podstawa prawna przekazania: § 5 ust. 1 pkt 3 w związku z § 2 ust.2 i § 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z
dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów
wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa
niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. z 2009 r., Nr 33, poz. 259 ze zmianami).

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2011-10-06 Józef Wolski Wiceprezes Zarządu
2011-10-06 Edward Fryżlewicz Prokurent