Czytasz dzięki

Giełdowa sieć pizzerii notuje 20-50 proc. spadek obrotów

opublikowano: 16-03-2020, 07:45

Maxipizza, notowany na GPW właściciel sieci restauracji, poinformował o 20-50 proc. spadku przychodów w pierwszych dniach po wstrzymaniu obsługi klientów w  lokalach.

Od 14 marca spółka kontynuuj działalność dozwoloną przez rząd, tzn. sprzedaż w posiłków z dostawą do klienta oraz na wynos.

"Oceniając stan na dzień 16.03.2020 r. procentowy spadek przychodów jest różny w poszczególnych dniach oraz w oddzielnych lokalizacjach i mieści się w przedziale od 20 do 50 proc. Restauracje sieci ( własne i franczyzowe ) podjęły działania mające na celu ograniczenie bieżących kosztów działalności i dostosowanie się do zaistniałej sytuacji celem przetrwania okresu kryzysowego do czasu opanowania epidemii i zapewnienia ciągłości funkcjonowania Spółki, restauracji własnych oraz prowadzonych na zasadzie franczyzy" - podała spółka.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy