Giełdowa spółka schwytała kreta

opublikowano: 19-01-2017, 14:41

Giełdowy Global Cosmed pochwalił się schwytaniem szajki złodziei, którzy kradli produkty z jego magazynów, głównie służącego udrażnianiu rur Kreta.

To nie przelewki. Spółce Global Cosmed, zajmująca się produkcją i dystrybucją kosmetyków i chemii gospodarczej, udało się powstrzymać przestępczy proceder, który od lat trwał w najlepsze w Radomiu. Tylko w ubiegłym roku spółka straciła na nim kilkaset tysięcy złotych. Więcej już nie straci, bo wraz policją rozpracowała szajkę.

„Spółka po wielomiesięcznej współpracy z funkcjonariuszami Policji z sukcesem rozpracowała grupę zajmującą się kradzieżami produktów spółki z magazynów w Radomiu i w Jaworze. Asortyment chemiczny i kosmetyczny, w szczególności produkty markowe, takie jak Kret, Bobini, Apart Natural, czy Sofin wyjeżdżały nielegalnie, a następnie były sprzedawane taniej np. na targowiskach"  - informuje Global Cosmed w komunikacie, rozesłanym do mediów.

Spółka zaangażowała prywatnych detektywów po tym, jak jej pracownicy i klienci zaczęli donosić o hurtowych ilościach towarów, dostępnych poza jej hurtowniami. Złodzieje kradli przede wszystkim produkty marki Kret (udrożniacze do rur), żele do kąpieli i produkty dla dzieci.

„W toku prowadzonych działań ustalono, iż miała miejsce stała współpraca pomiędzy magazynierami zatrudnionymi w spółce, zewnętrznymi kierowcami realizującymi transporty, oraz paserem z okolicy Kozienic, który realizował proceder pod przykrywką prawdziwej działalności gospodarczej związanej z handlem detalicznym. W trakcie pracy operacyjnej ujawniono, iż również w magazynie spółki w Jaworze miał miejsce podobny proceder, zainicjowany z inspiracji kierowców przewożących towar między magazynami. Dzięki temu udało się aresztować pracownika magazynu w Jaworze, który przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu” – informuje Global Cosmed.

Global Cosmed zwolnił dyscyplinarnie trzech pracowników i zamierza dochodzić od nich odszkodowania. Rozważa również kroki prawne wobec spedytorów, którzy zatrudniali okradających spółkę kierowców.

„Po dokonanych aresztowaniach i przedstawieniu zarzutów, spółka zdecydowała się wdrożyć dodatkowe środki zabezpieczające przed podobnymi zjawiskami w przyszłości. W tym celu wymieniła pracowników ochrony, wprowadziła dodatkowy monitoring, zamierza także wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia informatyczne utrudniające kradzieże. Spółka umyślnie zwlekała z wprowadzeniem dodatkowych zabezpieczeń, aż do tej chwili, aby nie płoszyć osób uczestniczących w procederze i móc prowadzić działania operacyjne" - informuje Global Cosmed.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy