Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 04-04-2007, 00:00

 

Energoaparatura

+38,7%

Po poniedziałkowym windowaniu notowań Hydrotoru i Polnej, które giełdowi gracze skojarzyli z Ponarem, we wtorek przyszła kolej na inną spółkę z pokrewnej branży — Energoaparaturę. Walory katowickiej firmy zdrożały prawie o 40 proc.

W poniedziałek kurs Ponaru poszedł w górę o 24,9 proc., Polna zwyżkowała o 24,6 proc., a Hydrotor o 17,3 proc. O Energoaparaturze inwestorzy zapomnieli — kurs spółki poszedł w górę tylko 2,9 proc. Wczoraj firma nadrabiała zaległości.

Katowicka Energoaparatura oferuje usługi w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki, a więc najbliżej jej do Polnej. To wystarczyło spekulantom do windowania notowań. Spółka nie publikowała ostatnio żadnych ważnych komunikatów.

TUP

–18,7%

Przed sesją spółka podała prognozę wyników grupy na 2007 r. Skonsolidowany zysk netto ma wynieść 28 mln zł. Zasadnicze znaczenie dla realizacji prognozy firmy będzie mieć planowana sprzedaż udziałów w spółce, która przejmie od TUP Property (spółka zależna) projekt deweloperski Modena Park.

Spółkę celową kupi następnie australijski Opal Property Development za 51 mln zł. Zysk brutto TUP z transakcji ma wynieść co najmniej 35 mln zł.

Inwestorzy na te wiadomości reagowali realizacją zysków. Trudno im się dziwić, bo od połowy marca do poniedziałku kurs TUP wspiął się prawie o 140 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz