Giełdy na Wall Street kontynuują spadki

Lubelskie Towarzystwo Leasingowe S.A.
29-10-2002, 19:27

NOWY JORK (Reuters) - W połowie wtorkowych notowań za oceanem indeksy na Wall Street znacząco zniżkowały, ponieważ wskaźnik nastrojów amerykańskich konsumentów znalazł się w październiku na najniższym poziomie od dziewięciu lat.

"Inwestorzy przestraszyli się ponieważ nastroje były znacznie gorsze niż sądzono. Coraz trudniej uwierzyć, że amerykańscy konsumenci będą nadal wydawać pieniądze" - powiedział Hugh Johnson z First Albany Corp.

Jak poinformowała Conference Board, w październiku wskaźnik nastrojów amerykańskich konsumentów spadł piąty miesiąc z rzędu do najniższego od dziewięciu lat poziomu 79,4 punktu. Analitycy prognozowali, że wskaźnik wyniesie 89,7 punktu - podobnie jak po atakach z 11 września.

Inwestorzy będą teraz ze wzmożoną uwagą czekać na wstępne dane o wzrośnie gospodarczym w USA w trzecim kwartale oraz informacje z rynku pracy, które zostaną podane jeszcze w tym tygodniu.

Na rynku coraz głośniej mówi się, że podczas najbliższego posiedzenie 6 listopada amerykański bank centralny obniży stopy procentowe, aby wesprzeć słabnące ożywienie.

"Inwestorzy w napięciu czekają na piątkowy raport z rynku pracy. Do tego czasu spodziewam się, że indeksy nie będą ulegać poważniejszym zmianom lub trochę spadną" - powiedział Jeff Kleintop, analityk PNC Advisors, firmy zarządzającej aktywami o wartości 65 miliardów dolarów.

Do godziny 19.23 indeks Dow Jones spadł o 1,31 procent, a Nasdaq Composite stracił 2,38 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Lubelskie Towarzystwo Leasingowe S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy na Wall Street kontynuują spadki