Giełdy w Chinach wzrosną o kolejne 30 proc.

opublikowano: 08-01-2015, 14:12

Chińska giełda wzrośnie w tym roku o 30 proc. prognozuje China International Capital Corporation, która przewidziała ubiegłoroczny silny rajd na tamtejszych parkietach, donosi Bloomberg.

Specjaliści CICC uzasadniają swoje stanowisko oczekiwaną redukcją przez władze monetarne kosztów finansowania oraz kontynuowaniem procesu reform przez Pekin.

W 2014 r. giełda w Szanghaju odnotowała 53-proc. aprecjację. W minioną środę wspięła się na na najwyższym poziom od 2009 r. nadal jednak znajduje się o 45 proc. poniżej historycznego rekordu wszech czasów z 2007 r. 

Wyceny są nadal bardzo niskie  - ocenia Huang Haizhou, dyrektor zarządzający w CICC, która to instytucja w 2014 r. po raz trzeci z rzędu uznana została przez magazyn „International Investor” za najlepszy chiński zespół badawczy.

To wieloletni rajd – prognozuje Huang, który rok temu w styczniu zapowiadał, że chiński parkiet zyska co najmniej 20 proc. w 2014 r.  Dodaje, że „.. nadal jest dobry czas na zakupy akcji chińskich spółek”.

W minionym roku chińska giełda odnotowała największy na świecie wzrost wyprzedzając drugi w tym zestawieniu parkiet w Tokio. Zwyżka była możliwa głównie dzięki spekulacjom odnośnie oczekiwanego dalszego luzowania polityki monetarnej, co ma na calu podtrzymanie hamującego wzrostu gospodarczego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu