Giełdy w USA lekko spadają przed decyzją Fed

(Marek Druś)
opublikowano: 31-01-2006, 16:29

Na giełdach w USA przeważają spadki. Sytuacji nie zdołała nawet poprawić wiadomość o osiągnięciu przez styczniowy wskaźnik nastrojów konsumentów najwyższej wartości od czerwca 2002 roku. Inwestorzy oczekują, że Fed zdecyduje dziś o 14 z rzędu podwyżce stóp procentowych. Z komunikatu będą chcieli dowiedzieć się o szansach przerwania tej serii.

Na giełdach w USA przeważają spadki. Sytuacji nie zdołała nawet poprawić wiadomość o osiągnięciu przez styczniowy wskaźnik nastrojów konsumentów najwyższej wartości od czerwca 2002 roku. Inwestorzy oczekują, że Fed zdecyduje dziś o 14 z rzędu podwyżce stóp procentowych. Z komunikatu będą chcieli dowiedzieć się o szansach przerwania tej serii.

Wśród blue chipów tanieją akcje Altrii. Jej prognoza tegorocznego zysku okazała się mniej optymistyczna od rynkowej. Pozytywną reakcję rynku wywołały tymczasem wyniki kwartalne koncernu farmaceutycznego Merck. Tanieją akcje Goodyeara. Największy amerykański producent opon przyznał, że mimo obniżki kosztów jego kwartalny zysk operacyjny będzie zbliżony wielkością do osiągniętego rok wcześniej. Jest to spowodowane znacznym wzrostem surowców wykorzystywane przez koncern.

Przed prezentacją wyników kwartalnych drożeją umiarkowanie akcje Google. Rekordowo, o ponad 40 proc. rośnie kurs Napstera. Według The New York Post, Google może być zainteresowany jego przejęciem.   

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu