Giełdy w USA pod kreską, ale odrobiły dużą część strat

MD
11-12-2008, 16:49

Amerykańskie giełdy zaczęły sesje spadkami po wiadomości, że liczba tzw. nowych bezrobotnych jest największa od 26 lat. Po  godzinie handlu indeksy odrobiły jednak znaczną część strat.

W ubiegłym tygodniu było w USA aż 573 tys. osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. Liczba osób pobierających zasiłek sięgnęła 4,43 mln i także jest najwyższa od 1982 roku. Dodatkowym rozczarowaniem okazały się dane o wymianie handlowej. Eksport, który był główną siłą napędową spadł już trzecim miesiąc z rzędu i był najniższy od stycznia. Dane potwierdziły fatalny stan amerykańskiej gospodarki. Reakcja rynków akcji była negatywna. Przewaga podaży dość szybko zaczęła jednak maleć. Rynek pociągnęły w górę spółki naftowe. Ich akcje zaczęły mocno drożeć po tym, jak cena ropy poszła w górę o 7 proc., stymulowana spadkiem wartości dolara i oczekiwaniem na cięcie wydobycia przez największych dostawców surowca. Akcje General Motors i Forda tanieją mimo przegłosowania przez Izbę Reprezentantów pomocy dla największych producentów aut. Inwestorzy boją się o wyniki głosowania w Senacie. Tanieje Boeing, który opóźni dostawy samolotu 787 Dreamliner.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Giełdy w USA pod kreską, ale odrobiły dużą część strat