Giełdy w USA pożegnały tydzień bez wielkich emocji

Przemek Barankiewicz
30-11-2001, 22:09

Indeksy w USA spokojnie zakończyły najlepszy od kwietnia miesiąc dla giełd. Nie przeszkodziły w tym dane o amerykańskim PKB w III kwartale, które okazały się nieznacznie słabsze o oczekiwań. Rynek ciągle liczy, że Fed obetnie stopy już na najbliższym posiedzeniu 11 grudnia. Byłoby już to jedenaste cięcie w tym roku - dotychczasowe na razie nie przynoszą rezultatów.

W piątek największym wzięciem ze spółek zgrupowanych w indeksie Dow Jones cieszyły się papiery sieci detalicznej Home Depot. Spółka przedstawiła inwestorom optymistyczne szacunki wyników na najbliższe miesiące.

Humory nie dopisywały za to akcjonariuszom spółek związanych z półprzewodnikami. Swoje prognozy zredukował Novellus Systems. Spółka, produkująca urządzenia do umieszczania układów elektrycznych na krzemowych płytkach chipów, poinformowała o spadku wartości zamówień w obecnym kwartale. Informacja ta przeceniła również papiery konkurencyjnych Applied Materials i KLA-Tencor.

Główny indeks giełdy NYSE zyskałby jeszcze bardziej, gdyby nie akcje United Technologies. Koncern potwierdził wprawdzie prognozy na bieżący rok, ale wstrzymał się z publikacją przyszłorocznych ze względu na zawirowania na rynku.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Giełdy w USA pożegnały tydzień bez wielkich emocji