Giełdy w USA zaczną sesje spadkiem

MD
opublikowano: 12-12-2008, 13:17

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji wyraźnie spadają. To skutek decyzji Senatu, który storpedował uruchomienie planu pomocy dla GM, Forda i Chryslera.

Około 13.10 czasu polskiego kontrakt na Dow Jones spadał o 3,4 proc., kontrakt na S&P500 tracił 4,2 proc., a kontrakt na Nasdaq szedł w dół o 3,9 proc. Już po zamknięciu czwartkowej sesji za ustawą, która udostępniała 14 mld USD dla „Wielkiej Trójki”, padło w Senacie tylko 42 głosów. Potrzeba było 60. Reakcja rynku może być tylko negatywna. Notowania papierów GM w Europie spadły o prawie 40 proc. Ford również taniał dwucyfrowo. Po stronie spadków mogą znaleźć się dziś także koncerny naftowe. Ropa mocno tanieje po czwartkowym rajdzie, który wyniósł jej kurs w górę o 10 proc. O 14.30 czasu polskiego poznamy nowe dane makro: ceny produkcji sprzedanej i sprzedaż detaliczną. Od tej ostatniej zależą notowania największych sieci handlowych. Inwestorzy nie są raczej dobrej myśli, bo akcje Wal-Mart tanieją w Europie.

MD 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane