Giertych: Jest wola rozmów z PiS o programie

Polska Agencja Prasowa SA
19-01-2006, 11:20

Jest wola rozmów na temat programu, które mogły prowadzić do koalicji programowej - powiedział w czwartek lider LPR Roman Giertych w Sejmie na wspólnej konferencji prasowej z liderami Samoobrony.

Jest wola rozmów na temat programu, które mogły prowadzić do koalicji programowej - powiedział w czwartek lider LPR Roman Giertych w Sejmie na wspólnej konferencji prasowej z liderami Samoobrony.

Jak zaznaczył Giertych, Liga z zadowoleniem przyjęła środowy list prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jak dodał, jednym z warunków koalicji jest zgoda na tzw. ustawę senioralną autorstwa LPR, która zakłada wypłacanie od 2007 roku dodatku dla 2 mln najuboższych emerytów i rencistów. W przyszłym roku byłoby to 500 zł.  

J. Kaczyński zwrócił się w środę do szefów wszystkich - poza SLD - partii parlamentarnych z propozycją planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. Według niego, jeśli opozycja nie zgodzi się na to rozwiązanie, wybory będą nieuniknione. Plan - według deklaracji PiS - ma zapewnić pół roku na negocjacje prowadzące do powstania stabilnej koalicji wspierającej rząd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giertych: Jest wola rozmów z PiS o programie