Giganci technologiczni wiodą kontrakty do spadków

opublikowano: 17-12-2021, 14:04

Przed rozpoczęciem piątkowej sesji spadają kontrakty na wszystkie główne amerykańskie indeksy. Z powodu mniejszego zainteresowania akcjami gigantów technologicznych najwięcej traci Nasdaq, pisze Reuters.

Inwestorzy zaczęli obawiać się wpływu podwyżek stóp procentowych oraz rozprzestrzeniania się koronawirusa w wariancie Omikron na sytuację na rynkach kapitałowych. Zapoczątkowany podczas czwartkowej sesji na Wall Street trend spadkowy był kontynuowany w piątek - przed rozpoczęciem handlu przecenę można było zaobserwować w przypadku kontraktów terminowych na wszystkie trzy główne indeksy.

W obrotach międzysesyjnych walory takich spółek jak Amazon, Apple, Meta, Microsoft i Tesla taniały średnio o 0,5-1,3 proc. Na przeciwnym biegunie znalazły się czołowe amerykańskie banki - Bank of America, Citigroup i JPMorgan. Ich akcje zwyżkowały o niespełna 0,5 proc.

Przed godz. 7 czasu nowojorskiego kontrakty e-mini na indeks Dow Jones traciły 42 pkt (-0,12 proc.), na indeks S&P 500 14,5 pkt (-0,31 proc.), a na Nasdaq 100 115,5 pkt (-0,73 proc.).

Oczekuje się, że jednoczesne wygaśnięcie opcji na akcje, kontraktów terminowych na indeksy giełdowe i kontraktów na opcje indeksowe przyczyni się do podwyższonej zmienności w trakcie piątkowej sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane