Giganci Wall Street krytykują plan podatkowy Trumpa

opublikowano: 04-10-2017, 11:51
aktualizacja: 04-10-2017, 11:53

Słynni inwestorzy Warren Buffett i Lary Fink skrytykowali propozycje podatkowe prezydenta Donalda Trumpa, donosi Reuters.

W niedawno przedstawionym planie Trump zaproponował obniżenie podatku dochodowego od firm z obecnych 35 proc. do 20 proc. Buffett, szef Berkshire Hathaway, i Fink, twórca i szef BlackRock, są przekonani, że cięcie podatku nie musi być tak duże jak zaproponował prezydent USA.

- Mamy mnóstwo biznesów…. Nie sądzę, aby którykolwiek z nich być niekonkurencyjny na świecie z powodu stopy podatku dochodowego – powiedział Buffett w CNBC.

Fink z kolei podkreślił, że amerykański biznes byłby usatysfakcjonowany stawką wynoszącą 27 proc., która pozwoliłaby nie zwiększać deficytu budżetu federalnego.

- To, co zostało zaproponowane, to całkiem duże zwiększenie naszego deficytu – zauważył szef BlackRock.

Buffett i Fink krytycznie oceniają także inne propozycje Republikanów dotyczące podatków. Szef Berkshire Hathaway uważa, że „strasznym błędem” byłoby zniesienie podatku od nieruchomości, bo skorzystaliby na tym tylko najbogatsi. Fink jest przekonany, że zmiany w prawie podatkowym nie znajdą poparcia jeśli będą zawierać propozycję usunięcia popularnych odliczeń.

- Nie wierzę, że będziemy mieli reformę podatkową jeśli będzie w niej przewidziane usunięcia odliczeń podatkowych – stwierdził.

Tymczasem niektórzy Republikanie twierdzą, że likwidacja odliczeń jest potrzebna, aby uniknąć dużego wzrostu deficytu budżetowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu