Gigantyczne zarobki prezesa gdańskich spółek

DI, wybrzeże24.pl
opublikowano: 23-05-2011, 10:09

Ryszard Trykosko, odpowiadający za największe inwestycje w Gdańsku, zarobił w 2010 r. ponad pół miliona złotych - informuje portal wybrzeże24.pl.

Zobacz więcej

Każdemu się marzy taki deszcz pieniędzy.

Ostatnie dni w trójmiejskich i krajowych mediach zdominowały informacje  o problemach PGE Arena. Francuzi, którzy 9 czerwca mieli rozegrać z reprezentacją Polski mecz otwarcia gdańskiego stadionu, twierdzą, że nie ma możliwości przygotowania stadionu tą uroczystość. Podobne zdanie ma policja, która na razie nie udzieliła pozwolenia na organizację tam imprez masowych.

Ryszard Trykosko, prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 i Gdańskich Inwestycji Komunalnych, czyli miejskich spółek, które odpowiadają za największe inwestycje w Gdańsku, może jednak spać spokojnie. Według jego oświadczenia majątkowego, w 2010 roku zarobił on… 560 tys. zł (czyli ponad 46 tys. zł mies.). Prezes nie zaznaczył, czy jest to kwota brutto czy netto, lecz biorąc pod uwagę obniżenie zarobków w spółce BIEG o ok. 23 proc. w porównaniu do roku 2009, można wnioskować, że mowa o zarobkach „na rękę”. To oznacza, że Trykosko może zarabiać ponad 700 tys. zł brutto.

Trykosko już w 2009 roku mógł się pochwalić bardzo wysokimi zarobkami, choć i tak były one dużo mniejsze – 424 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, wybrzeże24.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu