Gino Rossi ma nowych inwestorów

MD
opublikowano: 27-07-2009, 19:10

Rubicon Partners Dom Maklerski i podmioty przez niego wskazane zamierzają objąć do 18.216.600 akcji Gino Rossi. Tak zapisano w umowie inwestycyjnej zawartej przez spółki w poniedziałek.

Zgodnie z umową, Gino Rossi zobowiązał się do zwołania do 25 sierpnia 2009 r. Walnego Zgromadzenia, w którego porządku obrad będzie przewidziane m.in. podjęcie uchwały w sprawie emisji do 18.216.600 akcji z wyłączeniem prawa poboru, podjęcie uchwały w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych oraz zmiany w składzie Rady Nadzorczej.

Po podjęciu uchwał przez Walne i zarejestrowaniu przez sąd rejestrowy warunkowego podwyższenia kapitału, Gino Rossi zobowiązał się zaoferować Rubiconowi i wskazanym przez niego inwestorom, w wykonaniu uprawnień z warrantów subskrypcyjnych, akcje spółki odzieżowej po cenie emisyjnej 1,50 zł, natomiast inwestorzy są zobowiązani do objęcia i opłacenia gotówką tych akcji.

Zgodnie z postanowieniami umowy, Rubicon wskazał dwóch kandydatów do Rady Nadzorczej Spółki. Strony umowy uzgodniły także, że Rubicon wskaże jednego członka Zarządu Gino Rossi ds. finansowych.

Umowa przewiduje ponadto, że inwestorzy, po uchwaleniu przez Walne Zgromadzenie uchwał o emisji kapitału warunkowego, na wezwanie Gino Rossi, udzielą jej finansowania zaliczkowego w wysokości do 8 mln zł. Kwota ta będzie następnie zaliczona na poczet opłacenia akcji nowej emisji obejmowanych przez inwestorów.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane